Do okolí Čelákovic

Datum konání: Sobota 7.  dubna 2018.

Sraz účastníků: 1) V 8.44 v Lázních Toušeni po příjezdu Os 19408 od Čelákovic.
2) V 9.44 v Lázních Toušeni po příjezdu Os 19410 od Čelákovic – účastníci se individuálně přesunou do centra lázní, kde se spojí se skupinou z prvního srazu.

Program akce: Po prvním srazu chůze podél vlečky panelárny (z Toušeně směrem dále podél tratě na západ) minimálně k mostku a vstupu vlečky do areálu panelárny, podle domluvy ještě podél Labe dále. Poté návrat k prostoru zaniklého hradu Toušeň a centru Slatinných lázní Toušeně. Zde setkání s druhou skupinou. (Délka pochodu první skupiny jen po bránu a pak do lázní je asi 2,9 km oproti 0,7 km přímo z nádraží, první skupina bude mít dostatečnou časovou rezervu.)

Po spojení obou skupin krátká prohlídka prostoru bývalého hradu a Slatinných lázní a k mostu pro pěší přes Labe mezi Lázněmi Toušení a Káraným poblíž soutoku Labe s Jizerou. Po přechodu mostu krátká zacházka do klína tohoto soutoku. Poté k úpravně vody Káraný a po stopách vlečky této úpravny až po odbočku z hlavní trati Lysá nad Labem–Čelákovice poblíž barokní Eremitáže (kaple sv. Václava).

Odtud po žluté značce a naučné stezce k mostu přes slepé rameno a přes chatovou oblast Grado k MVE Čelákovice u jezu. Poté přes druhý most pro pěší zpět na levý, čelákovický břeh Labe. Odtud ke zdymadlům a dále do centra Čelákovic k tvrzi (+ infocentrum a městské muzeum) a k radnici. Zde první ukončení akce a individuální přesun na nádraží Čelákovice.

Účastníci, kteří se ještě nebudou chtít rozloučit budou pokračovat po ulici Stankovského do areálu TOS Čelákovice (areál by měl být volně průchozí). Zde končí vlečka ze stanice Čelákovice. Vnitropodnikovou komunikací průchod napříč ze severu na jih, částečně podél vlečky až po nadjezd hlavní silnice a podél ní po cyklostezce na zastávku Čelákovice zastávka a zde druhé ukončení akce.

Ubytování a stravování: Ubytování se nezajišťuje. Oběd (pozdní oběd) se předpokládá při chůzi od Eremitáže do Čelákovice ve stylové restauraci „Hospoda Grado“ (http://www.hospodagrado.cz/) v chatové osadě stejného jména.

Přihlášky a účastnické poplatky: Přihlášky nejsou třeba.

Kilometráž: Základ od druhého srazu po nádraží v Čelákovicích je zhruba 14 km. Nárůst od 1. srazu je +2,2 km, nárůst od prvního ukončení přes TOS na zastávku je necelý kilometr.

Organizátor akce: David Ziffer, Jaselská 9, Opava, e-mail: d-ziffer@centrum.cz.

Poznámka: Účastníci se mohou cestou dohodnout na některých přídavcích. Např. padl návrh na odbočení k přírodní rezervaci Hrbáčkovy tůně (na počest Lojzy H.), popř. až do Byšiček se zachovanou zajímavou kruhovou návsí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář