Hornická Příbram

Datum konání: Sobota až neděle 26-27. května 2018.

Srazy účastníků: V sobotu 26.5. 2018 dopoledne v žst. Příbram (asi v 8.55 po příjezdu R 1250 od Prahy).  V neděli 27.5. 2018 (exkurze na staré doly aj. hornické památky): bude upřesněno na místě.

Program akce:
Sobota 26.5.: Z nádraží přes kopec do části Březové Hory, kde v areálu Hornického muzea Příbram bude zahájen celodenní seminář „České podzemí“ – o dějinách hornictví. Účastníci si mohou buď vyslechnout přednášky, nebo zvolit vlastní turistický program (pamětihodnosti Příbramska, vylézt na Svatou horu apod.).
V neděli 27.5.: Předpokládají se exkurze do starých důlních děl a na další hornické památky, jízdy důlními drážkami Hornického muzea Příbram aj.

Ubytování a stravování: Pro účastníky odborné konference již bylo rezervováno ubytování v Penzionu u muzea na Březových Horách (bez nedělní snídaně), ostatní (turisté) si mohou ubytování vybrat samostatně např. na stránkách https://www.ubytovanipribram.cz (a ventuálně se i připojit k odbornému programu, kde je uzávěrka přihlášek 15.5. 2018).

Přihlášky a účastnické poplatky: Přihlášky byly rozeslány počátkem března 2018 pro již odeslanou přihlášku na odborný program. Pro eventuální další zájemce z řad KD činí účastnický poplatek na konferenci 550 Kč na osobu (zajímavý program, vstupy do dolů aj. objektů, obdržené materiály, občerstvení i společenské kontakty za to stojí), ale účast si tito vyřídí již individuálně prostřednictvím webu www.ceskepodzemi.cz případně mailu jan.otava@ceskepodzemi.cz

Kilometráž: V sobotu i v neděli do 10 km (+ exkurze do dolů).

Doporučené mapy: Plán Příbrami, případně mapa okolí.

Organizátor akce: Konferenci „České podzemí“ zajišťuje organizační výbor. Garant účasti za KD: Ing. Jiří Čapek, Na Rokytce 8, 180 00 Praha 8-Libeň, tel. 284 827 356, mobil: 737 641 348 (dle dohody již odeslal přihlášku delegáta za KD).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář