Národní den železnice (Bohumín)

Datum konání: 23.–24. září 2017.

Srazy účastníků: 1) V sobotu 23. září předpokládaný první sraz v době zahájení národního dne železnice (čas podle oficiálního programu).
2) V sobotu 23. září předpokládaný druhý sraz před odjezdem zvláštního vlaku č. Sp 28832/3 v 10.30 u tohoto vlaku (je samozřejmě nutno dorazit dostatečně včas, aby bylo volné místo).
3) V neděli 24. září předpokládaný odchod od ubytovny kolem 8. hodiny, průchod kolem nádraží v Bohumíně zhruba o 15 minut později.

Program: Sobota: Přesný program na sobotu bude stanoven podle propozic zveřejněných pořadatelem. Po zveřejnění těchto propozic bude dopracován a rozeslán přihlášeným, menší změny můžeme domluvit na místě.
Sobota – rámcový program: Zatím je znám JŘ zvláštních vlaků (je v aktualizaci traťových tabulek zvláštních vlaků). Předpokládá se využití vlaků jedoucích po vlečkách AWT. Vzhledem k tomu, že 1. a 3. vlak by měl jet v trase Bohumín–Doubrava–Zárubek–Ostrava střed–Bohumín a 2. a 4. vlak v trase Bohumín–Doubrava–Ostrava hl. n.–Bohumín, využili bychom obou tras vlaků, tedy zřejmě 1. a 4. vlaku. Mezi nimi bychom buď využili programu v Bohumíně popř. i v Ostravě, podle toho, co bude v nabídce, nebo bychom se mohli projít po části trasy tramvaje Bohumín– Ostrava, zejména po bývalé křížení s tratí Vrbice–Annaberg (Chałupki), které bylo od naší poslední návštěvy změněno z podjezdu na úrovňové křížení. Popř. bychom zvolili jiný program podle domluvy na místě.
Neděle: Celodenní chůze po stopách úzkorozchodné tramvaje Bohumín–Karviná s odbočkou do Orlové.

Ubytování: Turistická ubytovna – Domov mládeže Střední školy. Cena za nocleh 155 Kč.

Přihlášky a účastnické poplatky: Pro zájemce o ubytování do úterý 29. 8. 2017. Zájemce o účast bez ubytování organizátor prosí o nahlášení do 15. září (týden před termínem konání). Pokud se někdo bude chtít zúčastnit jen nedělního programu a ne sobotního, je třeba kontaktovat organizátora ještě v sobotu večer, mohlo by dojít k domluvě o jiném čase odchodu z Bohumína.

Kilometráž: V sobotu bude záviset na dohodnutém programu. V neděli: Podle kilometráže je úsek Bohumín–Dolní Lutyně 6,3 km, úsek Dolní Lutyně–Kopaniny–Karviná 10,9 km, úsek Kopanina–Orlová 2,0 km (je třeba počítat cestu tam i zpět). Pokud si bude chtít někdo zkrátit program jen po náměstí v Orlové, je kilometráž zhruba o 6,5 km kratší.

Doporučené mapy a literatura: Pro nedělní procházení mapa KČT č. 61–62 Ostravsko popř. podrobnější mapy měst. Popř. kniha Od koňky k Sedanu – Historie úzkorozchodných drah na Ostravsku a Karvinsku, vydal DP Ostrava v roce 2004. Pro sobotní jízdu stejné mapy, popř. drážní mapy (např. Atlas drah).

Organizátor akce: David Ziffer, Jaselská 9, Opava, e-mail: d-ziffer@centrum.cz, mobil 776 197 107 (spíše večer popř. zavolá zpět). Organizátor bude s největší pravděpodobností poslední 2 celé týdny v srpnu) hůře dostupný na e-mailu. Je možno kontaktovat telefonicky , na akci Jiřího Čapka na Sokolovsku nebo pak od pondělí 28. srpna.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář