Přehrada Jevišovice

Datum konání: Víkend 14. – 15. dubna 2012

Sraz účastníků: Ve 12:17 na nádraží v Grešlovém Mýtě

Program akce: Sobota Po srazu v Grešlovém Mýtě prohlídka torza vodárny na nádraží, zbytků staré cihelny a pramene s kapličkou. Dále prohlídka starodávného mýtného mostu. Poté pěší přesun do obce Boskovštejn, zde prohlídka dalšího starého mostu, zvonice a tvrze z 15. – 16. století. Dále přesun do údolí a pochod kolem přehradního jezera nejstarší přehrady na Moravě a druhé nejstarší přehrady u nás Jevišovice (nyní vypouštěné a připravované na vytěžení sedimentů). Přesun ke hrázi, prohlídka hráze, obce a starého zámku. Ubytování, večeře.
Neděle Po probuzení v 8 hodin přesun k novému zámku a jeho prohlídka. Dále přesun po silnici a lesem přes Spálený kopec do městyse Olbramkostel. Zde prohlídka románsko-gotického kostela a fary. Oběd, posezení a přesun k nádraží. Zde ukončení akce a odjezd vlakem v 15.16 hod. ve směru Okříšky.

Kilometráž: Oba dny 15 km.

Stravování: Vlastní zásoby, možnosti nákupu po cestě.

Ubytování: Antlova ubytovna v Jevišovicích, cena za noc 250 Kč.

Přihlášky: Nutné pouze k ubytování do 20. března na adresu organizátora.

Mapy: KČT 1:50 000 č. 80 a 81, turistická Třebíčsko – Znojemsko, historické a vojenské speciálky.

Organizátor: Miroslav Vaněk, Orlí 5, 602 00 Brno, e-mail: mira1vanek zavinac seznam cz.

Doporučení: Kdo bude mít možnost se dostat do Brna do odjezdu R 660 v 7:20 do Okříšek a dále osobním vlakem do Grešlového Mýta, bude si moci cestou prohlédnout stanici Okříšky a vystoupit na nové zastávce Bohušice (prohlídka zastávky a stejnojmenné obce).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář