Toulky česko-německým příhraničím 1

Datum konání: Pátek až neděle 27. – 29. dubna 2018 (popř. do 1. května – viz poznámka).

Sraz účastníků: 1) V pátek ve 12.27 na nádraží Neukirch (Lausitz) West po příjezdu vlaku TL 74169 z Bishofswerdy (z Čech odjezd 10.38 z Liberce).
2) V sobotu v 10.09 na zastávce Meissen Triebischtal po příjezdu vlaku z Drážďan.

Program akce: Pátek – po srazu pěšky přes Valtenberg a lomy Valtengrund a Kiesgrund na nejsevernější bod ČR u Bukové hory, dále do vsi Severní (celkem 12,5 km, ze Severní možné do Lobendavy jet autobusem v 16.30) a Lobendavy. Z Lobendavy možné pokračování pěšky na Getsemanskou zahradu a k zatopených lomům u Lipové, od posledního lomu buď na autobus do vsi Lipová (zde zachraňovaná zřícenina zámku) nebo na vlak do zastávky Lipová u Šluknova (z Lobendavy v obou případech asi 5 km). Z Lipové vlakem/autobusem do Velkého Šenova na ubytování. Jízdenka na pátek Euro-Neiße-Ticket, platí i na autobus z Lobendavy / Lipové.

Sobota – odjezd z Velkého Šenova 7.51 vlakem do Bad Schandau a dále do Míšně (10.09 Meissen Triebischtal), návštěva dne otevřených dveří míšeňské porcelánky, poté program dle dohody (úzká do Radeburgu a prohlídka okolí Moritzburgu, nebo železniční zajímavosti v Drážďanech – Albertbahnhof, zaniklé uhelné nádraží, Alberthafen, bývalé nádraží Leipziger Bahnhof, vlečka do přístavu Neustädter Hafen), navečer návrat do Šenova. Jízdenka na sobotu Labe-Elbe.

Neděle – ráno odjezd autobusem 7.43 do Jiříkova (8.09 náměstí), prohlídka středu městečka a návštěva místního muzea v případě jeho otevření (zájemci mohou zajít též na nádraží Jiříkov), z Jiříkova náměstí možný přesun v 8:52 autobusem na nádraží Ebersbach. V 9.00 odjezd z Ebersbachu do Taubenheimu (9.09), pěší okruh v délce necelých 5 km s prohlídkou pozůstatků vsi Fukov, poté pěšky 12 km po stopách úzkorozchodky Taubenheim – Dürrhennersdorf a dále do Kottmarsdorfu na autobus 15.37 do Neugersdorfu (15.47), vlakem 16.21 do Liberce (17.15), zde ukončení akce. Jízdenka na neděli Euro-Neiße-Ticket.

Ubytování a stravování: Noclehy v městské ubytovně Velký Šenov Šluknov. (Bohužel, naše oblíbená ubytovna ve Šluknově bude zrovna v tomto termínu zavřená.) Cena za ubytování 180 Kč osoba / noc. Večeře v penzionu U jelena poblíž.

Přihlášky a účastnické poplatky: Přihlášky jsou nutné k ubytování do 28. března.

Organizátor akce: Jaroslav Černý, Komenského 77, Smiřice, mobil 775 030 273.

Poznámka: Účastníci mohou nahlásit požadavek na nocleh až do úterý 1. května. Podle společné dohody pak bude rozšířen program o další 2 dny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář