Výroční členská schůze v Táboře

Datum konání: Víkend 25.–26. února 2017.

Sraz účastníků: Na nádraží Praha hl. n. v 9.16 ve vlaku R 709 Mathias Braun.

Program akce: Sobota: Jízda do Tábora: Praha hl. n. 9.32–10.55 Tábor. Dále oběd v restauraci Pohoda nad Bechyňským nástupištěm a jízda do Bechyně: Tábor 13.06–13.54 Bechyně. Zde cesta do centra (s různými odbočkami) a dále přes most přes Lužnici „kudy se kdysi asi chodilo z Bechyně na nádraží“ a na staré nádraží. Odtud na zastávku Bechyně zastávka (podle počasí je možno pokusit se projít původní zaústění tratě) a dojít přes kombinovaný silničně-železniční most Duha zpět na nádraží popř. dojít alespoň k němu (kousek od jeho levobřežního konce je ve svahu Náprstkova vyhlídka z které je pěkný pohled na zmíněný most). Poté odjezd vhodným vlakem zpět do Tábora. Odchod na ubytování (1,1 km, 17 min.) a večer odchod na jednání výroční členské schůze (tato část je neveřejná).

Neděle: odjezd do Č. Budějovic (Tábor 8.58–9.52 České Budějovice). Zde do muzea energetiky, kde bude domluvena prohlídka (je jen na objednávku). Pokračování zhruba za 2 hodiny do Plzně (České Budějovice 12.04–13.57 Plzeň hl. n.). V Plzni popojedeme po případné obhlídce úprav nádraží na zastávku Plzeň-Doubravka a v jejím okolí podle domluvy jednak prohlídka okolí portál Ejpovického tunelu a jednak pozdní oběd.

Ubytování a stravování: Ubytování Domov mládeže Střední školy spojů a informatiky, Bydlinského 2474/1. Cena do 220 Kč. Možná změna ubytování.

Přihlášky a účastnické poplatky: Přihlášky na nocleh do 29. ledna 2017.

Kilometráž: Kolečko po Bechyni je dlouhé 4 km (plus případné odbočky z nejkratší trasy). Cesta na ubytování popř. zpět je 1,1 km. Na neděli je cesta z nádraží do muzea energetiky dlouhá asi 800 m. Další kilometry budou záviset od změny programu domluveného cestou popř. na domluvě ohledně programu na závěr dne v Plzni-Doubravce.

Doporučené mapy: Mapa Bechyně popř. mapy okolí jednotlivých tratí.

Organizátor: David Ziffer, e-mail: d-ziffer at centrum.cz, mobil 776 197 107 (spíše večer, popřípadě zavolá zpět).

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář